Sala Sporturilor din Alexandria a găzduit, în perioada 23-27 mai, meciurile Turneului Final al Campionatului National U16 - feminin, cele mai valoroase șase echipe din țară luptând pentru medaliile naționale.
Echipa de baschet feminin U16 a LPS CSS Satu Mare, pregătită de Adriana Pricop, a câștigat și meciul trei jucat astăzi la Turneul Final ce se desfășoară în această perioadă în Sala Sporturilor din Alexandria.
Echipa de baschet feminin U16 a LPS CSS Satu Mare, pregătită de Adriana Pricop, a obținut o nouă victorie la Turneul Final ce se desfășoară în această perioadă în Sala Sporturilor din Alexandria.
Echipa de baschet feminin U16 a LPS CSS Satu Mare, pregătită de Adriana Pricop, a început cu o victorie Turneul Final ce se desfășoară în această perioadă în Sala Sporturilor din Alexandria.
Sala Sporturilor din Alexandria va găzdui în perioada următoare întrecerile din cadrul Turneului Final al Campionatului Naițonal U16 - feminin, editia 2017-2018.
Sâmbătă, tinerele baschetbaliste de la LPS CSS Satu Mare au câștigat primul meci din faza semifinală a Campionatului Național de Baschet destinat junioarelor U16, 72 - 40 cu ACS For You Cluj Napoca.
№ |
Team
|
Played | Points | |
---|---|---|---|---|
1 | SCM Zalău | 18 | 41 | |
2 | CSM Olimpia Satu Mare | 18 | 33 | |
3 | Crișul Sântandrei | 18 | 28 | |
4 | CSM Sighetu Marmaţiei | 18 | 27 | |
5 | Lotus Băile Felix | 18 | 27 | |
6 | CSM Victoria Carei | 18 | 24 | |
7 | Sănătatea Cluj | 18 | 18 | |
8 | Minerul 1947 Ocna Dej | 18 | 17 | |
9 | Olimpia MCMXXI Satu Mare | 18 | 17 | |
10 | Minaur Baia Mare | 18 | 14 |
24-03-2024 15:00 | ||
CSM Sighetu Marmaţiei | 2 : 1 | CSM Victoria Carei |
Lotus Băile Felix | 2 : 0 | Minerul 1947 Ocna Dej |
CSM Olimpia Satu Mare | 1 : 1 | SCM Zalău |
Olimpia MCMXXI Satu Mare | 1 : 1 | Crișul Sântandrei |
23-03-2024 15:00 | ||
Minaur Baia Mare | 2 : 0 | Sănătatea Cluj |
16-03-2024 15:00 | ||
Crișul Sântandrei | 3 : 0 | Minaur Baia Mare |
CSM Victoria Carei | 1 : 1 | Lotus Băile Felix |
№ |
Team
|
Played | Points | |
---|---|---|---|---|
1 | FC Unirea Tăşnad | 12 | 30 | |
2 | Oașul 1969 Negrești | 11 | 27 | |
3 | Recolta Dorolţ | 12 | 25 | |
4 | Ştiinţa Beltiug | 12 | 24 | |
5 | Talna Oraşu Nou | 12 | 23 | |
6 | Sportul Botiz | 12 | 19 | |
7 | Turul Partium | 12 | 15 | |
8 | Fortuna Căpleni | 11 | 10 | |
9 | Schwaben K. Cămin | 12 | 7 | |
10 | AS Căpleni | 12 | 7 | |
11 | Someşul Odoreu | 12 | 0 |
№ |
Team
|
Played | Points | |
---|---|---|---|---|
1 | Crasna Moftinu Mic | 10 | 27 | |
2 | Recolta Sanislău | 11 | 27 | |
3 | Someşul Oar | 11 | 25 | |
4 | Frohlich Foieni | 11 | 24 | |
5 | Platanul Marna | 11 | 22 | |
6 | Kneho Urziceni | 11 | 17 | |
7 | Stăruinţa Berveni | 11 | 16 | |
8 | Real Andrid | 11 | 15 | |
9 | Viitorul Lucaceni | 11 | 13 | |
10 | Voinţa Doba | 11 | 8 | |
11 | Unirea Pişcolt | 10 | 7 | |
12 | Schamagosch Ciumeşti | 11 | 6 | |
13 | AS Ghenci | 11 | 5 | |
14 | CSM Victoria Carei II | 11 | 4 |
№ |
Team
|
Played | Points | |
---|---|---|---|---|
1 | CSM Satu Mare II | 11 | 30 | |
2 | Victoria Apa | 11 | 24 | |
3 | Voinţa Turţ | 10 | 19 | |
4 | Voinţa Lazuri | 9 | 14 | |
5 | Dacia Medieşu Aurit | 9 | 12 | |
6 | Codreana Homoroade | 9 | 12 | |
7 | Înfrăţirea Tarna Mare | 10 | 11 | |
8 | Recolta Dorolț II | 10 | 10 | |
9 | Cetate Ardud | 10 | 10 | |
10 | Sporting Culciu | 9 | 1 |
№ |
Team
|
Played | Points | |
---|---|---|---|---|
1 | Voinţa Lazuri | 5 | 15 | |
2 | Ugocea Porumbeşti | 6 | 12 | |
3 | Luceafărul Decebal | 4 | 9 | |
4 | Vulturii Santău | 5 | 9 | |
5 | Olimpia Domăneşti | 4 | 6 | |
6 | Olimpia Căuaş | 6 | 3 | |
7 | Viile Satu Mare | 0 | 0 | |
8 | Dacia Supur | 6 | 0 |
Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii | Accept! |