Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Cosmin Contra a anunţat lista preliminară a "stranierilor" pentru "dubla" cu Turcia şi Olanda Foto: Sportul Sătmărean / Valentin Păduraru

Cosmin Contra a anunţat lista preliminară a "stranierilor" pentru "dubla" cu Turcia şi Olanda

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
Selecționerul Cosmin Contra a trimis faxul de convocare pentru 22 de jucători care evoluează la cluburi din afara țării înaintea jocurilor de pregătire cu Turcia și Olanda, din noiembrie.
Pe 9 noiembrie, de la ora 20:15, pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca, echipa națională a României întâlnește Turcia într-un meci amical. Apoi, pe 14 noiembrie, de la ora 21:00, pe Arena Națională, tricolorii vor juca împotriva Olandei.
Lotul final, care va include și numele jucătorilor din campionatul intern convocați, va fi anunțat ulterior. 
Lista convocărilor preliminare este următoarea:
Portari: Ciprian Tătărușanu (FC Nantes, 48/0), Costel Pantilimon (Deportivo La Coruna, 25/0), Bogdan Lobonț (AS Roma, 85/0), Silviu Lung (Kayserispor, 3/0);
Fundași: Vlad Chiricheș (SSC Napoli, 51/0), Dragoș Grigore (Al-Sailiya, 30/0), Cosmin Moți (Ludogorets, 11/0), Iasmin Latovlevici (Galatasaray, 12/0), Alin Toșca (Real Betis, 9/0), Cristian Săpunaru (Kayserispor, 22/0);
Mijlocași: Răzvan Marin (Standard Liege, 9/1), Eric Bicfalvi (FC Ural, 4/0), Alexandru Chipciu (Anderlecht, 31/4), Nicolae Stanciu (Anderlecht, 17/6), Gabriel Torje (Karabukspor, 54/11), Alexandru Maxim (Mainz, 29/2), Adrian Stoian (Crotone, 1/0);
Atacanți: Florin Andone (Deportivo La Coruna, 19/1), Claudiu Keșeru (Ludogorets, 20/6), Bogdan Stancu (Bursaspor, 52/14), Gheorghe Grozav (Karabukspor, 16/3), Dorin Rotariu (Mouscron, 4/0);

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Someşul Oar 11 23
2 Unirea Păulești 11 22
3 AS Livada 11 21
4 Viitorul Vetiş 11 19
5 Dacia Medieşu Aurit 10 19
6 Șoimii Mădăras 10 17
7 Sportul Botiz 11 17
8 Speranța Halmeu 11 15
9 Viile Satu Mare 11 13
10 Venus Dumbrava 10 13
11 Victoria Apa 11 12
12 Voinţa Lazuri 11 9
13 Atletic Craidorolț 11 6
14 Someşul Odoreu 10 6