Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Cupa României | Rezultatele înregistrate în turul preliminar

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)
Astăzi s-au disputat alte două meciuri din turul preliminar al Cupei României - faza județeană.
Deși au fost programate patru meciuri pentru această după-amiază, meciul dintre Speranţa Bogdand și Dacia Supur a fost amânat încă de la început, iar meciul dintre Codreana Homoroade și Prietenia Crucişor, deși a fost programat și au fost delegați arbitrii și observatorul de joc, nu s-a disputat... 
Recolta Turulung a învins cu scorul de 5-2 Egri Sasok Agriș, iar Voința Lazuri a trecut în turul următor după ce a învins Unirea Bercu, scor 6-4.
În urmă cu trei săptămâni, în primul meci al acestei faze a competiției, Olimpia Domăneşti a învins cu scorul de 6-2 Olimpia Căuaș, iar săptămâna trecută s-au calificat în faza următoare Atletic Craidorolţ, Șoimii Mădăras și Kneho Urziceni.
Rezultatele înregistrate în turul preliminar al Cupei României - faza județeană (18 octombrie):
Recolta Turulung 5 – 2 Egri Sasok Agriș
Voinţa Lazuri 6 – 4 Unirea Bercu
Codreana Homoroade – Prietenia Crucişor (amânat)
Speranţa Bogdand – Dacia Supur (amânat)

Rezultatele înregistrate în turul preliminar al Cupei României - faza județeană (11 octombrie):
Gloria Moftinu Mare 0 – 6 Atletic Craidorolţ
Şoimii Mădăras Ardud 6 – 2 A.S. Terebeşti
Kneho Urziceni 3 – 2 AS Ghenci
Olimpia Căuaş 2 – 6 Olimpia Domăneşti (24 septembrie)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Someşul Oar 11 23
2 Unirea Păulești 11 22
3 AS Livada 11 21
4 Viitorul Vetiş 11 19
5 Dacia Medieşu Aurit 10 19
6 Șoimii Mădăras 10 17
7 Sportul Botiz 11 17
8 Speranța Halmeu 11 15
9 Viile Satu Mare 11 13
10 Venus Dumbrava 10 13
11 Victoria Apa 11 12
12 Voinţa Lazuri 11 9
13 Atletic Craidorolț 11 6
14 Someşul Odoreu 10 6