Primul campionat de fotbal organizat de Someșul Oar în parteneriat cu Școala Gimnazială Oar

În cursul săptămânii trecute CS Someșul Oar a semnat ”un parteneriat pentru viitor” cu Școala Gimnazială Oar, obiectivul principal al parteneriatului fiind promovarea sportului în rândul tinerilor din Oar.
Vineri, pe terenul sintetic din curtea școlii, a avut loc prima acțiune organizată de cele două entități, un turneu de fotbal pentru descoperirea copiilor talentați cu vârsta cuprinsă 5 și 14 ani.
Prima ediție a "Cupei Schlemmer" a adunat la startul competiției peste 80 de copii, cele zece echipe participante fiind împărțite pe trei categorii: príma categorie a fost alcătuită din patru echipe mixte, fete și băieți, din clasele 0-4 , a doua categorie a fost alcătuită din două echipe de fete, clasele 5-8, iar în a treia categorie au fost repartizate patru echipe de baieți din clasele 5-8.
A fost un turneu reușit, la final toate echipele au primit diplome, cupe, premii speciale și multe alte premii oferite tuturor paricipanților.
Organizatorii mulțumesc sponsorilor și tuturor personelor care au contribuit la organizarea si reușita evenimentului.