Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Turneul Speranțelor | Încă o victorie pentru Selecționata județului Satu Mare

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)
În urmă cu două săptămâni a luat startul Turneul Speranțelor, o competiție națională de elită dedicată jucătorilor U14.
Această competiție are ca obiectiv selecția și formarea noilor jucători pentru echipele naționale.
Selecționata județului Satu Mare a fost repartizată în regiunea 7 alături de județele Maramureș, Bihor, Cluj, Bistrița-Năsăud, Sălaj. Fiecare regiune va fi împărțită în două grupe (A și B), fiecare grupă are 3 selecționate (3 județe), jocurile din grupă în sistem turneu, fiecare cu fiecare, din fiecare regiune (grupele A și B) rămân 15 jucători de câmp + 2 portari.

În primele două etape ale turneului Selecționata județului Satu Mare a obținut un egal și o victorie în meciurile disputate cu Selecționata județului Sălaj (2-2), respectiv Selecționata județului Maramureș (7-0), iar în etapa a treia, disputată duminică, tinerii fotbaliști sătmăreni au câștigat în deplasare la Selecționata județului Bihor, cu scorul de 4-2. Golurile sătmărenilor au fost marcate de Raul Matioc (2), Nicolas Tafa și Paul Ricardo.
”Un rezultat bun, încununat cu o evoluție bună în compania unei echipe bune, foarte puternică din punct de vedere fizic . Am avut și șansă, dar evoluția tinerilor fotbaliști ne dă speranțe că la Satu Mare există copii talentați, care în viitor vor putea să reprezinte fotbalul sătmărean la echipa fanion a județului, Olimpia Satu Mare”, a spus la finalul jocului antrenorul Cristian Popa.
Etapa III:
Selecționata județului Bihor 2 - 4 Selecționata județului Satu Mare (1-1 și 2-3)
Marcatori: Raul Matioc (2), Nicolas Tafa și Paul Ricardo
Satu Mare: Cristian Blaga (Rareș Oșan) - Laurențiu Caba, Andrei Zbona, Patrick Tamaș (Andrei Balogh), Denis Molnar (Adrian Godja) - Hreamata, Matioc, Bota (Paul Ricardo), Nagy (Tincu) - Tafa, Micle (Weis);
Antrenori: Cristian Popa, Răzvan Nintaș, Ovidiu Suciu;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6