Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Turneul Speranțelor | A fost stabilit lotul selecționatei județului Satu Mare

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
În cadrul Comitetului Executiv al FRF de săptămâna trecută s-a aprobat înființarea unei competiții naționale de elită la nivel Under 14 (jucători născuți în anul 2004) dedicată selecției și formării noilor generații de jucători pentru echipele reprezentative.
Prima fază a proiectului a fost etapa județeană, etapă în care s-au selectat cei mai buni jucători din Satu Mare pentru a completa un lot de 30 de fotbaliști + 3 portari. Etapa județeană sătmăreană s-a desfășurat la Dorolț unde au participat 46 de jucători de la echipele FC Olimpia 2010 Satu Mare, Primavera Satu Mare, Juniorul Satu Mare, LPS Satu Mare, Negresti Oaș, Ciumești, FC Unirea Tășnad și CSM Victoria Carei.
Selecționata județului Satu Mare va fi pregătită de Cristian Popa, Răzvan Nintaș și Ovidiu Suciu (antrenor portari), iar lotul cu care se va porni în competiție este format din următorii  jucători:
Portari: Rareș Oșan, Cristian Blaga și Daniel Sasu;
Fundași: Adrian Godja, Marco Bota, Andrei Zbona, Laurențiu Caba, Andrei Balogh, Patrick Tamaș, Denis Lazăr, Raul Apai, Boldiszar Gerhard, Ionuț Tite, Paul Micle;
Mijlocași: Raul Matioc, Nagy Robert, Nicolas Tafa, Denis Molnar, Raul Cristea, Raul Tincu, Luca Negru, Denis Cortel, Cristian Darle, Theodor Barle, Ricardo Paul, Bencze Devon, Flaviu Bob, Schnedli Edwin, Cristian Vedinaș, Darius Hreamătă;
Atacanți: Alex Micle, Wais Gergo, Alexandru Mic;

Selecționata județului Satu Mare a fost repartizată în regiunea 6 alături de județele Maramureș, Bihor, Cluj, Bistrița-Năsăud, Sălaj. Fiecare regiune va fi împărțită în două grupe (A și B), fiecare grupă are 3 selecționate (3 județe), jocurile din grupă în sistem turneu, fiecare cu fiecare, din fiecare regiune (grupele A și B) rămân 15 jucători de câmp + 2 portari.
În prima etapă din cadrul Turneului Speranțelor ce se va disputa duminică, selecționata județului Satu Mare va întâlni pe Stadionul Victoria din Carei, începând cu ora 13:00, selecționata județului Sălaj.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Someşul Oar 12 26
2 Unirea Păulești 12 25
3 Viitorul Vetiş 12 22
4 Dacia Medieşu Aurit 11 22
5 AS Livada 12 21
6 Sportul Botiz 12 20
7 Speranța Halmeu 12 18
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Victoria Apa 12 15
10 Venus Dumbrava 11 13
11 Viile Satu Mare 12 13
12 Voinţa Lazuri 12 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 11 6