Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Juniorul Satu Mare a câștigat Memorialul ”Radu Pamfil”

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
FC Mara 2010 Baia Mare organizează în perioada 20 - 27 aprilie a treia ediție a Memorialului ”Radu Pamfil” la care participă 50 de echipe din 9 localități
(Cluj Napoca, Satu Mare, Zalău, Negrești Oaș, Carei, Recea, Coltău, Sighetu Marmației, Baia Mare), la șase categorii de vârstă.
La turneul rezervat copiilor născuți în anul 2007 au participat 8 echipe împărțite în două grupe, meciurile din grupe s-au disputat pe terenul Topitorul Ferneziu, iar finala mică și finala mare s-au disputat pe stadionul “Viorel Mateianu” din Baia Mare. Grupa A a fost alcătuită din echipele:FC Mara 2010 Baia Mare, Electrica Baia Mare, Juniorul Alb Satu Mare, Dynamic Baia Mare, iar din Grupa B au făcut parte: Sporting Recea, Juniorul Coltău, Juniorul Violet Satu Mare, Primavera Satu Mare;
În grupe, Juniorul Alb Satu Mare a pierdut primul meci, 0-1 cu Dynamic Baia Mare, după care a câștigat cu Electrica Baia Mare, 5-1 (Tudor Dod - 2 goluri, Cristian Pap- 2 goluri și Daniel Ciorcaș) și cu Mara Baia Mare, 4-1 (Cristian Pap, Kevin Takacs, Filip Ciupac, Tudor Dod). În semifinale a învins cu 2-0 Sporting Recea (Tudor Dod și Cristian Pap), iar în marea finală disputată pe stadionul “Viorel Mateianu” din Baia Mare a întâlnit Primavera Satu Mare.
Echipa antrenată de Nelu Donca, a câștigat finala cu scorul de 3-1 prin golurile marcate de Cristian Pap, Tudor Dod și Kevin Takacs. Pe lângă titlul de câștigătoare, Tudor Dod de la Juniorul a fost desemnat cel mai bun jucător al turneului.
Juniorul Satu Mare: Martin Mike, Dănuț Ciorcaș, Patrik Szilagyi, Raul Cadar, Tudor Dod, Kevin Takacs, Gabriel Beniamin, Filip Ciupac și Cristian Pap;
Antrenor: Nelu Donca.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5 A
  5. Liga 5 B
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Unirea 08 Tăşnad 16 14 1 1 51 7 21 22 43
2 Luceafărul Decebal 16 11 1 4 38 17 19 15 34
3 CSM Victoria Carei 16 11 1 4 36 16 19 15 34
4 Energia Negreşti 16 10 3 3 38 22 16 17 33
5 Talna Oraşu Nou 16 10 2 4 44 26 19 13 32
6 Ştiinţa Beltiug 16 8 3 5 39 15 16 11 27
7 Voinţa Doba 15 8 0 7 28 32 15 9 24
8 Turul Micula 15 4 2 9 22 37 7 7 14
9 Crasna Moftinu Mic 15 4 1 10 25 32 7 6 13
10 Recolta Dorolț II 15 3 1 11 30 40 6 4 10
11 Victoria Apa 16 3 1 12 15 56 7 3 10
12 Viitorul Vetiş 16 0 0 16 6 72 0 0 0
Team
Played Points
1 Dari Lipău 14 34
2 FC Certeze 12 28
3 Dacia Medieşu Aurit 13 27
4 AS Livada 14 24
5 Speranța Halmeu 12 22
6 Someşul Odoreu 13 21
7 Viile Satu Mare 13 19
8 Someşul Oar 14 18
9 Unirea Păulești 13 12
10 Voinţa Lazuri 14 10
11 Venus Dumbrava 14 9
12 Someşul Cărăşeu 10 0
Team
Played Points
1 AS Ghenci 16 40
2 Victoria Tiream 14 26
3 Platanul Marna 16 26
4 Olimpia Căuaş 16 26
5 Viitorul Lucaceni 15 20
6 Chesi Hodod 13 19
7 Dacia Supur 13 6
8 Crasna Craidorolţ 13 4