Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Doi antrenori sătmăreni admiși la cursurile Licenței A UEFA

Evaluaţi acest articol
(10 voturi)
Şcoala Federală de Antrenori din cadrul Federației Române de Fotbal a anunţat astăzi lista finală a candidaţilor admişi la cursurile Licenței A UEFA.
Printre cei 30 de antrenori admiși la cursurile Licenței A se regăsesc și doi antrenori din județul Satu Mare, Cristian Popa fiind admis al patrulea, iar Răzvan Nintaș, al 19-lea. Ambii antrenori pregătesc în prezent echipe din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, Cristian Popa - Luceafărul Decebal, iar Răzvan Nintaș - CSM Victoria Carei.
Primul modul al cursului este programat pentru 05 - 09 iunie 2017, iar la final absolvenții vor putea fi antrenor principal în Liga 3 şi Liga 2 sau antrenor secund în Liga 1. De asemenea vor putea să pregătească ultimele două grupe de vârstă la juniori.
Pentru cele 30 de locuri disponibile s-au înscris 125 de candidaţi, Școala Federală de Antrenori anunțând la sfârșitul lunii trecute că, din cauza unor erori în prelucrarea datelor, lista finală a candidaților admiși la cursul de licență A UEFA va fi reanalizată, iar astăzi a fost publicată varianta finală.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6