Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga Elitelor U19 | FC Olimpia Satu Mare a câștigat derby-ul cu LPS Satu Mare Foto: Valentin Păduraru

Liga Elitelor U19 | FC Olimpia Satu Mare a câștigat derby-ul cu LPS Satu Mare

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)
Stadionul Olimpia-Daniel Prodan a fost gazda derby-lui local din Liga Elitelor U19 dintre LPS Satu Mare și FC Olimpia Satu Mare, derby câștigat de juniorii lui Mircea Bolba cu scorul de 3-1.
Echipa pregătită de Dacian Nastai pornea cu prima șansă având în vedere că este liderul la zi al campionatului, iar Olimpia se afla pe locul nouă, însă antrenorul LPS-lui a hotărât să țină șase jucători titulari pe bancă și acest lucru s-a văzut în teren. Opriș a deschis scorul pentru LPS în minutul 31 și meciul părea că merge în favoarea liderului, însă a ieșit la rampă Florin Chitaș care până la pauză a marcat o dublă (min. 40 și 43), iar la începutul reprizei secunde a marcat un gol de generic și a stabilit scorul final, 3-1.

LPS Satu Mare 1 - 3 FC Olimpia Satu Mare (1-2)
Marcatori: Opris (min. 31) / Chitaș (min. 40, 43 și 50);
Stadion: Olimpia-Daniel Prodan;
Arbitru: Szekely Zoltan (Baia Mare);
Asistenți: Lar Stefan Daniel (Baia Mare) și Soponar Răzvan (Baia Mare);
Arbitru de rezervă: Mare Vlad (Baia Mare);

LPS Satu Mare: Levay- Micaș (cpt.), Oltean, Rusu, Opriș, Hager, Szekely, Orosz, Coți, Topan, Forgacs;
Au mai jucat: Moroz - Nagy, Cubaș, Cătună, Parnău;
Rezerve: Santai, Silaghi;
Antrenor: Dacian Nastai;

Olimpia Satu Mare: Sălăjan - Palinceac, Koteles, Chifor, Sabou, Szolosi, Varga Markus, Chitaș, Varga Mate, Cocian (cpt.), Boje;
Au mai jucat: Toduț - Sabău Patrik, Coman, Ștrango, Andreica;
Rezerve: Miszet, Hreniuc;
Antrenor: Mircea Bolba;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5 A
  5. Liga 5 B
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Unirea 08 Tăşnad 22 18 3 1 71 15 30 27 57
2 Luceafărul Decebal 22 15 1 6 53 28 25 21 46
3 Energia Negreşti 21 14 3 4 48 27 25 20 45
4 CSM Victoria Carei 21 14 2 5 50 22 23 21 44
5 Talna Oraşu Nou 22 13 2 7 59 42 22 19 41
6 Ştiinţa Beltiug 22 10 3 9 49 28 22 11 33
7 Voinţa Doba 21 10 0 11 43 59 21 9 30
8 Turul Micula 21 8 2 11 44 49 13 13 26
9 Recolta Dorolț II 21 6 2 13 49 53 13 7 20
10 Crasna Moftinu Mic 21 6 1 14 42 44 13 6 19
11 Victoria Apa 22 5 1 16 28 83 13 3 16
12 Viitorul Vetiş 22 0 0 22 12 98 0 0 0
Team
Played Points
1 Dari Lipău 19 45
2 FC Certeze 19 41
3 Speranța Halmeu 19 35
4 Dacia Medieşu Aurit 17 29
5 Someşul Oar 19 26
6 AS Livada 18 25
7 Someşul Odoreu 20 24
8 Voinţa Lazuri 19 21
9 Unirea Păulești 19 18
10 Viile Satu Mare 19 18
11 Venus Dumbrava 18 12
12 Someşul Cărăşeu 0 0
Team
Played Points
1 AS Ghenci 19 44
2 Victoria Tiream 18 38
3 Olimpia Căuaş 20 32
4 Platanul Marna 19 32
5 Viitorul Lucaceni 19 25
6 Chesi Hodod 16 23
7 Dacia Supur 16 8
8 Crasna Craidorolţ 17 4