Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga Elitelor | LPS Satu Mare - FC Olimpia Satu Mare, sâmbătă, ora 11:00, pe Stadionul Olimpia-Daniel Prodan

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
Sâmbătă, începând cu ora 11:00, Stadionul Olimpia-Daniel Prodan va fi gazda derby-lui local din Liga Elitelor U19 dintre LPS Satu Mare și FC Olimpia Satu Mare.
Chiar dacă este o diferență seminificativă între cele două echipe în clasament, dorința de a demonstra că sunt mai buni și ambițiile personale, având în vedere că jucătorii celor două echipe sunt colegi de școală, sunt premisele unui joc care nu trebuie ratat.
LPS Satu Mare - FC Olimpia Satu Mare
Stadion:
Olimpia-Daniel Prodan;
Arbitru: Szekely Zoltan (Baia Mare);
Asistenți: Lar Stefan Daniel (Baia Mare) și Soponar Răzvan (Baia Mare);
Arbitru de rezervă: Mare Vlad (Baia Mare);
Tot sâmbătă, dar în Liga Elitelor U17, LPS Satu Mare va juca pe stadionul Someșul, de la ora 14.00, cu Centrul de Excelență Deva, iar juniorii U17 ai Olimpiei vor juca în deplasare la Luceafărul Oradea.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5 A
  5. Liga 5 B
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Unirea 08 Tăşnad 16 14 1 1 51 7 21 22 43
2 Luceafărul Decebal 16 11 1 4 38 17 19 15 34
3 CSM Victoria Carei 16 11 1 4 36 16 19 15 34
4 Energia Negreşti 16 10 3 3 38 22 16 17 33
5 Talna Oraşu Nou 16 10 2 4 44 26 19 13 32
6 Ştiinţa Beltiug 16 8 3 5 39 15 16 11 27
7 Voinţa Doba 15 8 0 7 28 32 15 9 24
8 Turul Micula 15 4 2 9 22 37 7 7 14
9 Crasna Moftinu Mic 15 4 1 10 25 32 7 6 13
10 Recolta Dorolț II 15 3 1 11 30 40 6 4 10
11 Victoria Apa 16 3 1 12 15 56 7 3 10
12 Viitorul Vetiş 16 0 0 16 6 72 0 0 0
Team
Played Points
1 Dari Lipău 14 34
2 FC Certeze 12 28
3 Dacia Medieşu Aurit 13 27
4 AS Livada 14 24
5 Speranța Halmeu 12 22
6 Someşul Odoreu 13 21
7 Viile Satu Mare 13 19
8 Someşul Oar 14 18
9 Unirea Păulești 13 12
10 Voinţa Lazuri 14 10
11 Venus Dumbrava 14 9
12 Someşul Cărăşeu 10 0
Team
Played Points
1 AS Ghenci 16 40
2 Victoria Tiream 14 26
3 Platanul Marna 16 26
4 Olimpia Căuaş 16 26
5 Viitorul Lucaceni 15 20
6 Chesi Hodod 13 19
7 Dacia Supur 13 6
8 Crasna Craidorolţ 13 4