Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Argint pentru sătmărenii din echipa MAI la Campionatul Balcanic de Futsal al Poliţiştilor

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
Echipa de futsal a Ministerului Afacerilor Interne a participat în această săptămână la Campionatul Balcanic de Futsal al Poliţiştilor care s-a desfășurat în Varna - Bulgaria.
Lotul, care a făcut deplasarea în Bulgaria, a fost alcătuit din zece jucători, doi dintre aceștia fiind sătmăreni, Daniel Oșan (Recolta Dorolț) și Călin Vădan (Unirea 08 Tășnad), iar antrenorul echipei este fostul jucător al Olimpiei, Levente Paul.
La finalul competiției echipa României a obținut medaliile de argint după ce a fost învinsă în marea finală de echipa Greciei cu scorul de 4-1. La prima ediţie a Campionatului Balcanic de Futsal al Poliţiştilor, organizată în 2013, în Cipru, Romania a ocupat primul loc, iar la editia a II-a, organizată de ţara noastră (2015 ) România a ocupat locul II.
Competiția a fost organizată de Uniunea Sportivă a Poliţiilor din Balcani, plecarea sportivilor noștri realizându-se prin intermediul Uniunii Sportive a Ministerului de Interne din România.
Lotul MAI: Daniel Oșan - Silviu Afrem, Sergiu Tancu, George Răduță, Ionuț Sălceanu, Alin Nicolin, Bogdan Ştoiu, Ionuț Gae, Alin Covrig, și Călin Vădan;
Antrenor: Levente Paul;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5 A
  5. Liga 5 B
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Unirea 08 Tăşnad 20 17 2 1 62 12 27 26 53
2 Luceafărul Decebal 20 15 1 4 51 19 25 21 46
3 CSM Victoria Carei 19 13 1 5 42 19 22 18 40
4 Talna Oraşu Nou 19 12 2 5 52 33 22 16 38
5 Energia Negreşti 18 11 3 4 40 26 19 17 36
6 Ştiinţa Beltiug 20 9 3 8 46 25 19 11 30
7 Voinţa Doba 19 10 0 9 41 47 21 9 30
8 Turul Micula 19 6 2 11 34 47 10 10 20
9 Crasna Moftinu Mic 19 5 1 13 35 41 10 6 16
10 Recolta Dorolț II 18 4 2 12 33 44 10 4 14
11 Victoria Apa 20 4 1 15 22 72 10 3 13
12 Viitorul Vetiş 19 0 0 19 10 83 0 0 0
Team
Played Points
1 Dari Lipău 17 39
2 FC Certeze 16 37
3 Dacia Medieşu Aurit 15 31
4 Speranța Halmeu 15 29
5 AS Livada 17 24
6 Someşul Oar 18 23
7 Someşul Odoreu 17 21
8 Unirea Păulești 17 20
9 Voinţa Lazuri 18 19
10 Viile Satu Mare 17 19
11 Venus Dumbrava 17 15
12 Someşul Cărăşeu 10 0
Team
Played Points
1 AS Ghenci 19 44
2 Victoria Tiream 18 38
3 Olimpia Căuaş 20 32
4 Platanul Marna 19 32
5 Viitorul Lucaceni 19 25
6 Chesi Hodod 16 23
7 Dacia Supur 16 8
8 Crasna Craidorolţ 17 4