Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Trei sătmăreni la Campionatul Balcanic de Futsal al Poliţiştilor

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
Echipa care va reprezenta Ministerul Afacerilor Interne la Campionatul Balcanic de Futsal al Poliţiştilor a plecat în această dimineață spre Bulgaria.
Lotul, care a făcut deplasarea în Bulgaria, este alcătuit din zece jucători, doi dintre aceștia fiind sătmăreni, Daniel Oșan (Recolta Dorolț) și Călin Vădan (Unirea 08 Tășnad), iar antrenorul echipei este fostul jucător al Olimpiei, Levente Paul.
La prima ediţie a Campionatului Balcanic de Futsal al Poliţiştilor, organizată în 2013, în Cipru, Romania a ocupat primul loc, iar la editia a II-a, organizată de ţara noastră (2015 ) România a ocupat locul II.
Activitatea este organizată de Uniunea Sportivă a Poliţiilor din Balcani, plecarea sportivilor noștri realizându-se prin intermediul Uniunii Sportive a Ministerului de Interne din România.
Lotul MAI: Daniel Oșan - Silviu Afrem, Sergiu Tancu, George Răduță, Ionuț Sălceanu, Alin Nicolin, Bogdan Ştoiu, Ionuț Gae, Alin Covrig, și Călin Vădan;
Antrenor: Levente Paul;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5 A
  5. Liga 5 B
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Unirea 08 Tăşnad 16 14 1 1 51 7 21 22 43
2 Luceafărul Decebal 16 11 1 4 38 17 19 15 34
3 CSM Victoria Carei 16 11 1 4 36 16 19 15 34
4 Energia Negreşti 16 10 3 3 38 22 16 17 33
5 Talna Oraşu Nou 16 10 2 4 44 26 19 13 32
6 Ştiinţa Beltiug 16 8 3 5 39 15 16 11 27
7 Voinţa Doba 15 8 0 7 28 32 15 9 24
8 Turul Micula 15 4 2 9 22 37 7 7 14
9 Crasna Moftinu Mic 15 4 1 10 25 32 7 6 13
10 Recolta Dorolț II 15 3 1 11 30 40 6 4 10
11 Victoria Apa 16 3 1 12 15 56 7 3 10
12 Viitorul Vetiş 16 0 0 16 6 72 0 0 0
Team
Played Points
1 Dari Lipău 14 34
2 FC Certeze 12 28
3 Dacia Medieşu Aurit 13 27
4 AS Livada 14 24
5 Speranța Halmeu 12 22
6 Someşul Odoreu 13 21
7 Viile Satu Mare 13 19
8 Someşul Oar 14 18
9 Unirea Păulești 13 12
10 Voinţa Lazuri 14 10
11 Venus Dumbrava 14 9
12 Someşul Cărăşeu 10 0
Team
Played Points
1 AS Ghenci 16 40
2 Victoria Tiream 14 26
3 Platanul Marna 16 26
4 Olimpia Căuaş 16 26
5 Viitorul Lucaceni 15 20
6 Chesi Hodod 13 19
7 Dacia Supur 13 6
8 Crasna Craidorolţ 13 4