Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga Elitelor U19 | Cea mai categorică victorie obținută de Olimpia Satu Mare în acest sezon

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
FC Olimpia 2010 Satu Mare a obținut duminică, pe terenul Samobil, cea mai categorică victorie din acest sezon, 6-1 cu ocupanta locului opt din clasamentul Ligii Elitelor U19, LPS Bihor.
Echipa antrenată de Mircea Bolba a marcat câte trei goluri pe repriză, Cocian și Varga Markus reușind câte o dublă, iar Szolosi și Chitaș au inscris câte un gol. În urma acestei victorii sătmărenii au urcat pe locul nouă în clasament, la egalitate de puncte cu echipa din Bihor (19p), însă cu un golaveraj inferior.
  • ”Băieții au jucat bine, am avut șansă la golul de 2-0 când Szolosi a vrut să centreze și a nimerit direct în vinclu porții, la colțul lung, iar după aceea am dominat jocul. Sunt mulțumit deoarece copii încearcă să facă anumite lucruri pe care eu le cer și mergem spre mai bine”, a declarat pentru sportulsatmarean.ro Mircea Bolba.
Weekend-ul următor cele două echipe sătmărene din Liga Elitelor U19, LPS și Olimpia, se vor întâlni în meci direct, iar Dacian Nastai consideră echipa pregătită de Mircea Bolba favorită: ”După meciul de la Timișoara avem 3 jucători accidentați, iar la cum arătăm ca echipă în acest moment Olimpia pare favorită la jocul de sâmbătă”.

FC Olimpia 2010 Satu Mare 6 - 1 LPS Bihor (3-0)
Marcatori: Cocian 2 goluri, Varga Markus 2 goluri, Szolosi și Chitaș;
Stadion: Samobil (Satu Mare);
Arbitru: Unimatan Paul (Zalău);
Asistenți: Duma Sergiu (Zalău) și Seiche Lazar Flavius (Zalău);
Arbitru de rezervă: Pușcaș Bogdan Flaviu (Zalău);FC Olimpia Satu Mare: Sălăjan - Palinceac, Koteles, Chifor, Sabou, Szolosi, Cocian, Varga Markus, Varga Mate, Chitaș, Boje;
Au mai jucat: Toduț - Andreica, Sabo Patrik, Ștrango;
Antrenor: Mircea Bolba;

Rezultate Liga Elitelor U19, seria vest, etapa a XIX-a:
ACS FC Ardealul Cluj 5 - 1 ACS Poli Timișoara      
CSS Drobeta Turnu Severin 3 - 2 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu     
LPS Banatul Timişoara 0 - 6 LPS Satu Mare     
FC Viitorul Mihai Georgescu 1 - 7 ACS UTA Bătrâna Doamnă     
CS Gaz Metan Mediaş 0 - 2 Centrul de Excelență Timișoara     
FC Olimpia 2010 Satu Mare 6 - 1 LPS Bihor
Centrul de Excelență Târgu Mureș a stat.    

Clasament Liga Elitelor U19, seria vest:
1. LPS Satu Mare 46p
2. ACS Poli Timișoara  39p
3. ACS FC Ardealul Cluj 38p
4. Centrul de Excelență Timișoara 37p
5. ACS UTA Bătrâna Doamnă 36p
6. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu     32p
7. Centrul de Excelență Târgu Mureș 21p
8. LPS Bihor 19p
9. FC Olimpia 2010 Satu Mare 19p
10. CS Gaz Metan Mediaş 16p
11. FC Viitorul Mihai Georgescu     16p
12. CSS Drobeta Turnu Severin 13p
13. LPS Banatul Timişoara 1p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5 A
  5. Liga 5 B
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Unirea 08 Tăşnad 22 18 3 1 71 15 30 27 57
2 Luceafărul Decebal 22 15 1 6 53 28 25 21 46
3 Energia Negreşti 21 14 3 4 48 27 25 20 45
4 CSM Victoria Carei 21 14 2 5 50 22 23 21 44
5 Talna Oraşu Nou 22 13 2 7 59 42 22 19 41
6 Ştiinţa Beltiug 22 10 3 9 49 28 22 11 33
7 Voinţa Doba 21 10 0 11 43 59 21 9 30
8 Turul Micula 21 8 2 11 44 49 13 13 26
9 Recolta Dorolț II 21 6 2 13 49 53 13 7 20
10 Crasna Moftinu Mic 21 6 1 14 42 44 13 6 19
11 Victoria Apa 22 5 1 16 28 83 13 3 16
12 Viitorul Vetiş 22 0 0 22 12 98 0 0 0
Team
Played Points
1 Dari Lipău 19 45
2 FC Certeze 19 41
3 Speranța Halmeu 19 35
4 Dacia Medieşu Aurit 17 29
5 Someşul Oar 19 26
6 AS Livada 18 25
7 Someşul Odoreu 20 24
8 Voinţa Lazuri 19 21
9 Unirea Păulești 19 18
10 Viile Satu Mare 19 18
11 Venus Dumbrava 18 12
12 Someşul Cărăşeu 0 0
Team
Played Points
1 AS Ghenci 19 44
2 Victoria Tiream 18 38
3 Olimpia Căuaş 20 32
4 Platanul Marna 19 32
5 Viitorul Lucaceni 19 25
6 Chesi Hodod 16 23
7 Dacia Supur 16 8
8 Crasna Craidorolţ 17 4