Oficial | România - Turcia se va juca pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca

Oficial | România - Turcia se va ju…

Oct 20, 2017 / Fotbal

Reprezentativa României încheie anul cu două amicale puternice.

Volei

Volei pe plajă | Adriana Matei și Beata Vaida au câștigat primul titlu balcanic la senioare

Volei pe plajă | Adriana Matei și Beata …

Oct 01, 2017 / Volei

După meciurile bune făcute săptămâna trecută la CEV Beach Volleyball Satellite Satu Mare, sătmărencele Adriana Matei și Beata Vaida au câștigat în acest weekend primul titlu balcanic la volei pe plajă în competiția rezervată senioarelor.

Citește mai departe

Handbal

Doliu în handbalul românesc. Lascăr Pană, legenda clubului Minaur Baia Mare, a decedat la 83 de ani

Doliu în handbalul românesc. Lascăr Pană…

Sep 17, 2017 / Handbal

Lascăr Pană, unul dintre oamenii importanţi oameni din istoria handbalului românesc a decedat, la numai trei zile distanţă după ce împlinise 83 de ani!

Baschet

Baschet | CSM Satu Mare a obținut cea mai categorică victorie din acest sezon

Baschet | CSM Satu Mare a obținut c…

Oct 20, 2017 / Baschet

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au obţinut în această seară cea mai categorică victorie din acest început de sezon al Ligii...

Scrimă

CS Satu Mare a câștigat Campionatul Național de floretă - speranțe

CS Satu Mare a câștigat Campionatul…

Oct 13, 2017 / Scrimă

Federația Română de Scrimă organizează de joi și până duminică ediția 2017 a Campionatului Național de floretă pentru speranțe. Concursul are loc...

Rugby

CSM Știința Baia Mare aniversează 40 de ani de existență

CSM Știința Baia Mare aniversează 4…

Sep 29, 2017 / Rugby

Echipa de rugby CSM Știința Baia Mare împlinește sâmbătă, 30 septembrie, 40 de ani de la înființare.

Judo

Rezultate excelente pentru judoka de la CSM – CS Fușle Security

Rezultate excelente pentru judoka d…

Iun 26, 2017 / Judo

În acest weekend, la  Baia Mare, s-a desfășurat  finala Campionatului Național de judo U11.