Baschet | CSM Satu Mare a încheiat sezonul cu o victorie Foto: Valentin Păduraru

Baschet | CSM Satu Mare a încheiat sezonul cu o victorie

(4 voturi)
CSM Satu Mare a câștigat astăzi, în deplasare la Alexandria, și meciul doi din duleul pentru locul șapte cu CSBT Alexandria, scor 74-55.
A fost ultimul meci din acest sezon pentru sătmărence și l-au câștigat la o diferență de 19 puncte, fetele lui Araujo adjudecându-și trei din cele patru sferturi ale jocului (13-15, 11-14, 10-24), sfertul trei încheindu-se la egalitate 21-21.
CSM Satu Mare nu și-a îndeplinit obiectivul trasat la începutul sezonului și a încheiat pe locul șapte sezonul 2016-2017 al Ligii Naționale de baschet feminin, iar de săptămâna viitoare baschetbalistele intră în vacanță până la toamnă.

CSBT Alexandria 55 - 74 CSM Satu Mare  (13-15, 11-14, 21-21, 10-24)
Sala: CN Dimitrie Ghica Alexandria,